Jak začít
Jak to bývá u většiny věcí, začátek je vždy nejhorší. Základem je nápad, který je potřeba promyslet do detailů a následně vymyslet způsob, jak jej zrealizovat. Ačkoli to není zrovna příjemné, je důležité připravit se také na porážky, které mohou přijít a dokázat je přijmout. Právě tyto prohry nás učí zdokonalovat se a posouvat se vpřed.
sny a pc
Ideální je začít podnikat s něčím menším. Není příliš strategické vložit miliony do prvního projektu, který nakonec nemusí vyjít a vy tak přijdete o celé své jmění, a ještě se zadlužíte. Zkuste si předtím, než do něčeho půjdete, nastudovat alespoň základy marketingu či práva, čtěte odborné knihy, diskutujte se zkušenějšími podnikateli a nechte si poradit. Třeba se tak vyhnete chybám, kteří mnozí udělali před vámi.
Nebojte hledat inspiraci u jiných. Podívejte se, jak to dělají lidé, kteří již něco dokázali a inspirujte se, ovšem nikdy nekopírujte cizí nápady. I když se inspirujete, dělejte to po svém a dělejte věci jinak. Jen když budete vyčnívat z davu, tak si vás ostatní všimnou. Protože i když budete přispívat k průměru na vysoké úrovni, stále to bude průměr.
obchodní partneři

Pokud už máte nápad a víte, jak jej zrealizujete, máte nastudovány základy marketingu a za sebou máte několik rozhovorů se zkušenějšími podnikateli, pokud víte, jak být originální a objevili jste díru na trhu, zbývá jedna z nejdůležitějších věcí, bez kterých se zkrátka neobejdete.Reklama. Dnešní doba internetu a sociálních sítí nám skýtá nespočetně možností, jak se zviditelnit a udělat si dobrou reklamu. Využívejte sociální sítě jako facebook, instagram, twitter, LinkedIn. Založte si vlastní webové stránky a řešte umístění ve vyhledávačích. Protože pokud o vás nikdo nebude vědět, pak bude vaše práce marná. Cílem podnikání je totiž v první řadě vydělat si peníze.
 
Shrnutí nejčastějších chyb
·         Máte nápad, ale nemáte do detailu promyšlený plán k realizaci.
·         Máte strach a nejste připraveni na porážku. Podnikatel musí mít sebevědomí.
·         Vložíte všechny úspory do podnikání, zadlužíte se a následně s podnikáním skončíte.
·         Nic nevíte, nic jste si nezjistili a nenecháte si poradit.
·         Nejste originální, splýváte s davem.
·         Nemáte dostatečnou reklamu.

Categories: Podnikání