Nejkvalitnější těstoviny pochází vždy od výrobce, který má zajištěn co nepřirozenější zdroj obilovin a vajec. Kvalita těstovin na trhu je ovšem velmi různorodá, a rozhodně ne každý producent uvádí na obalech či na webových stránkách, že si zajišťuje suroviny ze svého chovu drůbeže a z vlastního obilného pole.
Některé maďarské těstoviny se tím pochlubit mohou, ovšem podstatné je také vědět, proč právě Maďarsko je vyhlášeno jako výjimečná pěstitelská oblast.
Délka slunečního svitu a příznivé teploty – podíváte-li se na mapu Evropy a zaměříte pozornost právě na tento sektor, zjistíte, jak tu krajina v údolí Dunaje, Ráby a Tiszy zaujímá plochý reliéf, s minimálními úseky pahorkatin. Je to rozsáhlá oblast, kde letní teploty stoupají velmi vysoko a mnohdy přesahují tropickou třicítku a zároveň se tu slunce opírá do úrodné zemědělské půdy mnohem častěji, než na horách. Dozrávají tu slunečnice, cukrovka, brambory, rajčata, okurky, vyhlášené maďarské papriky a samozřejmě ovoce a obiloviny, jako je kukuřice, pšenice, ječmen a žito. Tamní drůbež má tedy přirozený zdroj obživy, je krmena přímo obilovinami z tohoto prostředí, takže odpadají náklady na dovoz krmiv a další zbytečné komplikace.
Úrodná nížina – až na malé výjimky má prakticky celé Maďarsko nížinný charakter, zemědělská půda je dobře zásobena živinami a toho využívá celá řada rodinných farem. Úrodnost půdy znamená, že je dobře zásobena živinami, a ve spojení s příznivou teplotou a slunečními paprsky mají vypěstované plodiny známku nejvyšší jakosti.
Chcete-li si pochutnat, s vědomím, že to, co vkládáte do úst, vyrůstalo v kraji zaslíbeném, vydejte se do této země a nakupujte ovoce a zeleninu na místních trzích nebo přímo u farmářů. Vysoké kvalitě se těší i maďarské koření a právě zmiňované těstoviny, které do České republiky dováží některé firmy, aby nám nabídly to, co v naší zemi nemá tak ideální pěstitelské a výrobní podmínky.