Betonový plot můžete vystavět ve stejné barvě i vzorování, anebo mu můžete vtisknout odlišný rámec, například kombinací s jiným materiálem, případně ve dvou barvách panelů.
Jak designovat betonové ploty
Výhodou prefabrikovaných odlitků je jejich nevšední vzhled, jejich povrch připomíná lámaný kámen, cihly, tvárnice, tvarovky, ornamenty a geometrické obrazce, horní díly mohou být zaoblené a ozdobné. To ale není vše, jak si s betonovým plotem v Olomouci montazmpc.cz můžete pohrát:
Kombinujte stěny zcela hladké a se vzorem – prostřídáte-li tímto způsobem jednotlivá pole jako šachovnici, docílíte zajímavého vzhledového efektu, který celou stavbu více podtrhne. Lehce viditelné spáry mezi panely zaniknou právě v onom šachovnicovém řešení.
Šachovnice může být i barevná – šachovnicová pole jsou pro náš zrak zajímavou výzvou, vnímáme je pozitivně například na podlaze u dlažby a na plotě mohou dodávat celému konceptu zajímavé vzezření. Šachovnici může vytvářet i kombinace stejného vzoru povrchu, ale barevně odlišného v barvách kontrastních a výrazných, jako jsou např. šedá a hnědá, šedá a okrová, okrová a červenohnědá anebo krémová a hnědá.
Beton se dřevem – obdivuhodných výsledků lze docílit i tímto způsobem. Z betonu celou konstrukci zpevní přízemní sokl do výšky jednoho nebo dvou panelů a na ně se pak pokládá horní segment zhotovený z dřevěných latí nebo prken. Vypadá to lépe, pokud se latě pokládají mírně přes sebe pod šikmým úhlem, vytváří to vše plastický a přirozený dojem.
Beton a živé oplocení – beton se perfektně hodí i k živému plotu, takto lze upravit jakýkoli terén, na němž vám záleží, aby zvenčí poskytoval dostatečné soukromí, ale zároveň aby z vnitřní strany krášlil zahradu stále zelenými rostlinami. Výhodou je, že plot z betonu je velmi tenký, a že uvolní dostatek prostoru pro výsadbu plotových dřevin.